Facebook

rychlý kontakt: tel.: +420 566 520 350

Dokonalé technologie, ekologie, životnost, emoce
Český výrobek Definitivní řešení

Pouze prvotřídní materiál

EURODECK, s.r.o. - prvotřídní dřevěná okna a dveře

Vstupní materiál je od počátku pečlivě vybírán a ještě před použitím ve výrobním procesu jsou vyselektovány kusy prvotřídní a bez vad. Dřevo je zpracováváno technologii radiálního řezu, díky kterému získáváme jednak tvarově stálý materiál a zejména pak docílíme pravidelné textury bez nadměrné svaloviny a barevných odlišností dřeva.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Používané materiály

SMRK

Smrkové dřevo patří k našim nejdůležitějším dřevinám pro možnost všestranného použití. Samo dřevo je bez znatelného jádra, světle nažloutlé, obvykle s výrazně barevně odlišnými vrstvami dřeva jarního a letního v letokruhu. Obsahuje méně pryskyřičných kanálků, je hladké, bez pórů a splňuje tepelné požadavky. Dřevo smrku je dostatečně měkké a přitom ideálně houževnaté. Vyniká pevností a pružností, dobře se opracovává a je vhodný pro veškeré odstíny lazur. Pro výrobu oken a dveří je nejpoužívanější a také nejlevnější.

 

DUB

Je považován za krále mezi stromy. Jeho dřevo je tvrdé, těžké, velmi pevné, pružné a velmi trvanlivé i v náročném prostředí. Vyznačuje se mohutným jádrem a bělí, která je úzká a světle zbarvená. Dalšími typickými znaky jsou mohutné dřeňové paprsky dobře viditelné na všech řezech. Dubové výrobky zaujímají první místo mezi nejluxusnějšími výrobky ze dřeva.

 

MODŘÍN

Jádrové dřevo modřínu je bledě červenohnědé až cihlově červené, se zřetelnými letokruhy. Dřevo je rovnovláknité a má jemnou, rovnoměrnou texturu. Je polotrvdé, tvrdší než smrkové nebo borové, pevné a trvanlivé, zaujme výraznou kresbou. Dřevo jde dobře mořit, natírat a lakovat, při použití je stabilní. Na vzduchu a po napuštění tmavne.

 

MERANTI

Exotická dřevina, pocházející z Jihovýchodní Asie. Odlišnost vzhledu exotické dřeviny je působivá. Jeho krásná kresba připomíná texturu dubu. Dřevo má minimální tendence pro kroucení a ohýbání, při dlouhodobém použití s minimálními tvarovými změnami. Jeho dřevo je červenohnědé barvy od světlejších až po tmavé tóny, odolné proti povětrnostním vlivům, houbám a plísním. Je polotvrdé, tedy velmi vhodné pro výrobu oken a cenově dostupnější, než nejkvalitnější dub.

 
 

 

Krásná moderní dřevostavba - realizace - vítěz Dřevěné stavby roku 2017

prohlédněte si na našem facebooku

EURODECK, s.r.o.
Závist 21 - Lavičky
Velké Meziříčí 594 01
  Telefon: 566 520 350
Fax: 566 520 556
E-mail:
info@eurodeck.cz