Facebook

rychlý kontakt: tel.: +420 566 520 350

Dokonalé technologie, ekologie, životnost, emoce
Český výrobek Definitivní řešení

RADY A TIPY - DŘEVOHLINÍKOVÁ OKNA

DŘEVOHLINÍKOVÁ OKNA V DŘEVOSTAVBĚ

Každý o nich slyšel, spousta lidí v nich žije a někteří plánují, že si ji postaví. Nebo už v procesu stavby jsou. Mluvíme o dřevostavbách, které se staly celosvětovým fenoménem. Lidé si k nim nachází cestu již také u nás. A tak jsme si řekli, že se na dřevostavby podíváme naším pohledem. Konkrétně přes dřevohliníková okna.

Možná, že když se díváte na fotku dřevostavby, nebo kolem ní jedete, váš pohled upoutají okna, která jsou něčím jiná, než jsou ta dřevěná klasická. Tahle okna jsou velmi elegantní, vkusná a moderní, do celkového pojetí dřevostavby perfektně zapadají a kupodivu ji svým designem vůbec neruší. Přesně to jsou nadčasová dřevohliníková okna, s nimiž zkušený architekt dokáže úplné zázraky. Pokud si ale myslíte, že kombinace těchto dvou kvalitních materiálů je vhodná jen do moderních a minimalistických staveb, rádi vás vyvedeme z omylu. Dřevohliníková okna volí i majitelé klasických srubů, roubenek i moderních dřevostaveb.

 

Dřevohliníková okna sluší i srubovým domů. Celkový dojem ničím neruší, ba naopak.

Dřevohliníková okna sluší i dřevostavbám. Celkový dojem ničím neruší, naopak.

Foto: Novatop-system

 

DŘEVOHLINÍKOVÁ OKNA SPLŇUJÍ VYSOKÉ POŽADAVKY NA FUNKCI I DESIGN

Je to prestižní vzhled a kvalita spolu s dlouhou životností co dělají z dřevohliníkových oken prémiovou věc. Jsou vhodná pro toho, kdo ocení kvalitu, a navíc chce mít jistotu, že mu okna velmi dlouho vydrží v nezměněné podobě. Svoji vyšší cenu a hodnotu si dokážou velmi dobře obhájit. A už roky se jim to u mnoha typů soukromých i komerčních staveb daří.

DO DŘEVOSTAVBY JEN DŘEVĚNÁ OKNA? TOHLE UŽ DÁVNO NEPLATÍ

Leckoho ani nenapadne, že by svoji dřevostavbu mohl osadit jinými okny než dřevěnými. Dřevohliníková okna jsou nejmodernější variantou, kterou se vyplatí zvážit.

Co se technologie týká, svou konstrukcí vycházejí z klasických dřevěných eurooken. Nesou v sobě všechny přednosti dřevěných oken, ale na druhou stranu díky hliníkovému opláštění získávají okna skvělou ochranu proti povětrnostním vlivům.

Základem těchto oken jsou lepené dřevěné eurohranoly. Ty vynikají výbornou tvarovou stálostí, a to znamená jedno: můžete mít jednak velká okna, jednak jsou dřevohliníkové rámy vhodné k použití na velkoformátové prosklené fasády. Současná architektura často kombinuje dřevo s velkými prosklenými plochami a hliníkovými konstrukcemi. 

Prosklená dřevohliníková fasáda 

 

VÝBORNÁ TEPELNÁ IZOLACE A ÚDRŽBA JAK JEDNA BÁSEŇ

Dřevěné eurohranoly také zajišťují dobré tepelně izolační vlastnosti. Když okna navíc osadíte kvalitními trojskly, bude jejich tepelná izolace na špičkové úrovni, i když máte velké prosklené plochy.

A co údržba, říkáte si?

O hliníkový rám okna se nemusíte prakticky vůbec starat. Použitý hliník dobře chrání dřevo proti dešti, slunci a jiným nepříznivým vlivům, které mohou poškozovat jeho barvu.

PRO VAŠI DŘEVOSTAVBU VYROBÍME OKNA NA MÍRU

Nabízíme dřevohliníková okna v profilech 78 cm a 92 cm. Vybrat si můžete z různých typů profilů, ať již preferujete strohý a minimalistický styl, nebo naopak decentní, či dokonce vyznáváte retro.

 

KRÁSA A FUNKČNOST DŘEVOHLINÍKOVÝCH OKEN

Dřevohliníková okna jsou okna netušených možností. Nabízí to nejlepší z obou materiálů - jak z hliníku, tak ze dřeva. Jejich obliba roste, je jisté, že se brzy stanou prioritní volbou při výstavbách domů, bytů a administrativních budov. 

Dřevohliníková okna sice patří do vyšší cenové skupiny, ale při výběru musíme myslet také na to, co za danou cenu získáme. 

 

Proč by zrovna dřevohliníková okna měla být ta pravá pro Vás? Protože jsou jedinečným spojením přírodního dřeva a bezúdržbového hliníku. Hliník zvyšuje odolnost dřeva a tím jeho životnost. Hliník si navíc delší dobu zachovává barevnost a lesk. Samozřejmostí je perfektní izolace a protihluková ochrana. 


VELKOPLOŠNÉ ROZMĚRY

Všechna dřevohliníková okna vyrábíme na míru konkrétní stavbě, proto se nás nebojte oslovit i s netypickými rozměry. 

Pokud si přejete velkoplošná okna, dřevohliníková okna jsou jasnou volbou. Velké stavební otvory si žádají materiály, které se časem nedeformují a nekroutí. Dřevohliníková okna tyto požadavky splňují, navíc je u nich možnost i úzkého rámu. Velká okna jsou moderní, designová a díky nim získáte více přirozeného světla pro svůj interiér. Dřevohliníková okna jsou skvělým řešením pro nízkoenergetické a pasivní domy. 

 


BAREVNÁ VARIABILITA

O vzhledu oken rozhodnete jen vy - dřevohliníková v tomto směru jsou velmi variabilní. Můžete sladit jejich barvu s barvou fasády a dalších stavebních prvků.

  • Dřevohliníková okna mohou být v jakékoliv barvě vzorníku RAL. RAL je celosvětově uznávaný standard pro stupnici barevných odstínů, hliníkový profil může být opatřen jakoukoliv barvou, kterou si vyberete. 

MATERIÁL 

Dřevohliníková okna se skládají z lepených dřevěných hranolů a hliníkového opláštění. Můžete si vybrat z několika druhů dřev, smrk, dub, modřín nebo exotické dřeviny meranti. Každé dřevo je trochu jiné, nejpoužívanější je smrk, nejdražší a také nejpevnější je dub. 

Dřevo pokrývá vysoce kvalitní hliníkové opláštění od společnosti Aluron. Hliníkový profil je k oknu připevněn pouze úchyty. Díky nim se nepřerušuje tepelný most a tím se zachovávají dobré izolační vlastnosti celého okna. Zároveň je zajištěno odvětrávání mezi dřevem a hliníkem. 


ZASKLENÍ

Zasklení do dřevohliníkových oken používáme od nadnárodní firmy AGC Glass Europe. Typ zasklení výrazně ovlivňuje tepelně a hlukové izolační vlastnosti oken. 

Okna standardně osazujeme tabulemi kompletovanými do izolačních dvojskel či trojskel. Skla nemusí být pouze čirá, např. do koupelen se využívají skla matná, či dekorativní, barevná nebo zrcadlová.

EURODECK, s.r.o.
Závist 21 - Lavičky
Velké Meziříčí 594 01
  Telefon: 566 520 350
Fax: 566 520 556
E-mail:
info@eurodeck.cz